Treći sastanak ALL Erasmus+ projekta na Cipru

Od 9. do 13 svibnja 2019., profesori V. gimnazije koji vode Erasmus+ projekt ALL – Aquatic Life Lab, Mihael Kozina, Sanja Vrhovec Vučemilović i Milena Ćulav Markičević (koja je zamijenila prof. Zrinku Pongrac Štimac), boravili su na otoku Cipru. Sudjelovali su na 3. projektnom sastanku kojeg je organizirao partner iz škole Lykeio Apostolon Petrou & Pavlou u gradu Limassolu. Koordinator projekta je FEEM (Fondazione Eni Enrico Mattei iz Milana). Uz našu i ciparsku školu u projektu zaštite Mediterana i Jadrana sudjeluju i škole Liceo Oriani iz Ravenne i Liceo Vittorini iz Gele na Siciliji. Ostali partneri su: Eni SpA, CivicaMente, Fondazione Cetacea iz Italije i Institut Plavi svijet iz Lošinja, uz potporu UNESCO-IOC-a (Međudržavne oceanografske komisije).

Na sastanku smo predstavljali dosadašnje rezultate rada te razgovarali o ciljevima, sadržajima i metodologiji rada koju ćemo primjenjivati u sljedećoj etapi projekta 2019.-2020. i tijekom koje će učenici surađivati u međunarodnim timovima pripremajući e-knjige na zadane teme o moru, morskim staništima, bioindikatorima, okolišnim promjenama i okolišnim rješenjima.

U sklopu rada na projektu profesori su još posjetili Larnaku, zapadnu obalu i grad Pafos te glavni grad Nikoziju.

 

From 9 to 13 May 2019, V. gimnazija teachers working on the Erasmus+ project ALL – Aquatic Life Lab, Mihael Kozina, Sanja Vrhovec Vučemilović and Milena Ćulav Markičević (who stood in for prof. Zrinka Pongrac Štimac), were on the island of Cyprus. They participated in the 3rd Transnational Project Meeting organised by  the partner school Lykeio Apostolon Petrou & Pavlou in Limassol. The project coordinator is FEEM (Fondazione Eni Enrico Mattei from Milan). Our partners working with us on educating young people for the protection and conservation of the Adriatic and Mediterranean seas and habitats are also schools Liceo Oriani from Ravenna and Liceo Vittorini from Gela in Sicily. Other partners are: Eni SpA, CivicaMente, Fondazione Cetacea in Italy and Blue World Institute on the island of Lošinj, with the support of UNESCO-IOC (International Oceanographic Commission).

At the meeting we discussed the results so far, as well as future goals, contents and work methodology to be implemented in the next phase in 2019-2020, during which our students (including our classes 2c and 2e) will cooperate in international teams preparing e-book outputs on the following topics: about the sea,  marine habitat, bioindicators, possible environment alterations and possible environmental solutions.

During their stay the teachers also visited Larnaca, the west coast and city of Paphos and the capital Nicosia.

Sanja Vrhovec Vučemilović, prof.