Ljetna škola

Prošli se tjedan u Petoj održavala 9. ljetna škola, a tema nam je bila Financije. Sudjelovalo je 19 učenika iz srednjih i osnovnih škola grada Zagreba, a svi s ciljem da nauče više o jako bitnoj temi o kojoj premalo znamo…
Od ponedjeljka do srijede Margareta Gardijan Kedžo nas je uvodila u svijet financijske matematike kroz četiri važna predavanja: Financijska pismenost, Inflacija na mojoj strani, Kad te kamate dohvate i Tajne ulaganja. U srijedu nam se pridružio Toni Milun i kroz radionicu u Excellu naučio polaznike ispuniti otplatnu tablicu kredita, a u četvrtak su Marijana Švenda Lekić i Snježana Pervan Primorac održale predavanje i radionicu o zaštiti potrošača. Zahvaljujemo svim predavačima na trudu i entuzijazmu, posebno Margareti koja je s nama bila tri dana i pružila nam veliku podršku i pomoć u organizaciji.
U četvrtak su se polaznici grupirali u timove i dublje istraživali teme koje su ih zanimale. Imali smo 5 timova, a bavili su se sljedećim temama:
Ulaganje u nekretnine, Uspoređivanje cijena i što kupiti za 20 kuna, Kriptovalute, Inflacija te Krediti i ulaganja. Kako bi dobili odgovore na sva pitanja koja su smislili, organizitali smo posjet učenika investicijkoj kući InterCapital i Hrvatskoj narodnoj banci. Zadnji su dan timovi privodili svoje poslove kraju i prezentirali radove ostalim polaznicima, mentorima i predavačima. Svi smo naučili jako puno kroz sjajnu atmosferu i mnoga nova prijateljstva. Jako nas veseli kad nam se polaznici vraćaju s pozitivnim dojmovima što nam daje poticaj da svaka sljedeća ljetna škola bude sve bolja. Dogodine nas čeka jubilarna deseta s još jednom zanimljivom i primjenjivom temom! Jedva čekamo 🙂