ALL – Aquatic Life Lab na Otvorenom danu V. gimnazije 16.5.2019.

ALL – Aquatic Life Lab na Otvorenom danu V. gimnazije 16.5.2019.

Na Otvorenom danu 16. svibnja 2019. koji je V. gimnazija organizirala za javnost i

svoje buduće učenike, Aktiv stranih jezika priredio je izložbu ALL – Aquatic Life Lab s posebnim naglaskom na problem plastike i teške posljedice koje njeno korištenje ima na globalni ekosustav. Detaljno je predstavljen Erasmus+ projekt u kojem V. gimnazija sudjeluje sa svojim partnerima, školama: Lykeio Apostolon Petrou & Pavlou iz Limassola na Cipru, Liceo Oriani iz Ravenne i Liceo Vittorini iz Gele na Siciliji te institucijama: FEEM (Fondazione Eni Enrico Mattei) iz Milana, Eni SpA, CivicaMente, Fondazione Cetacea i Institut Plavi svijet iz Lošinja, uz potporu UNESCO-a.

U kabinetu engleskog jezika učenici su posjetiteljima držali prezentacije na temu zaštite morskih ekosustava, posebno Jadrana i Mediterana, predstavili su digitalnu platformu za učenje i suradnju ALL, i prikazivali filmove koji su napravljeni u okviru projekta. Uz foto-izložbu na panoima,  izloženi su predmeti koje trebamo koristiti umjesto jednokratne plastične ambalaže.

On School Open Day, May 16, 2019, organised by V. gimnazija Zagreb for the public and its future students, the Foreign Languages Council put on the ALL – Aquatic Life Lab Exhibition with a special emphasis on the issue of plastic and its devastating impact on the global ecosystem. Presented in detail was the ALL Erasmus + project which V. gimnazija is part of with partner-schools: Lykeio Apostolon Petro & Pavlou from Limassol in Cyprus, Liceo Oriani from Ravenna, and Liceo Vittorini from Gela in Sicily. Other partners are institutions: FEEM (Fondazione Eni Enrico Mattei) from Milan, Eni SpA, CivicaMente and Fondazione Cetacea from Italy, and the Blue World Institute from Lošinj, with the support of UNESCO-IOC.

In the English language classroom, students held presentations for guests on the protection of marine ecosystems, especially the Adriatic and Mediterranean, presented the ALL digital platform for learning and cooperation, and showed videos made for the project. In addition to the photo exhibition, also exhibited were items that should be used instead of single-use plastic packaging.

Virtual Suite

Sanja Vrhovec Vučemilović