Seizmološko meteorološka grupa

Od sljedećeg tjedna u Petoj kreće Seizmološko meteorološka grupa!

Prijavi se i upoznaj različita područja geofizike, posebno seizmologiju i meteorologiju. Saznat ćeš kako toliko toga znamo o unutrašnjosti i strukturi Zemlje, a da nikad nismo zavirili dublje od nekoliko kilometara! Izrađivat ćeš vlastite mjerne instrumente, opažati vremenske pojave, prikupljati i obrađivati podatke i jos puno toga… Škola posjeduje kišomjer, termometar, senzor za mjerenje relativne vlage zraka, uređaj za mjerenja vjetra i tlaka, a organizirat će se i posjeti Geofizičkom odsjeku u skladu s epidemiološkim preporukama.Voditeljica grupe je profesorica Ivana Martinić, a u suradnji s profesorima s Geofizičkog odsjeka na PMF-u. Nastava će se odvijati online, putem Teamsa, a grupa je namijenjena svim zainteresiranim učenicima od 2. do 4. razreda. Prijaviti se možete do 19. listopada na mail imartinic7031@gmail.com. U prijavi navedite ime, prezime, razred i službenu mail adresu (ime.prezime@skole.hr).