DSD II ispit

Sjajni uspjeh ovogodišnjih maturanata na DSD II ispitu!!!

DSD II ispit pisao se koncem studenoga 2018., a usmeni ispiti održali su se u posljednjem tjednu prvog polugodišta, u prosincu 2018. godine. Učenici su se 4 godine (2 sata tjedno) marljivo pripremali za ovaj ispit na razini B2/C1 prema ZEROJ-u, a diploma stečena po položenom ispitu omogućuje im studij u zemljama njemačkog govornog područja, no nudi i mnoge druge poslovne i privatne mogućnosti u Hrvatskoj i svijetu, budući da svjedoči o iznimno visokom stupnju znanja njemačkoga jezika.

Ove su godine naši učenici i po brojnosti i po uspjehu nadmašili sve dosadašnje generacije. Naime, ove je godine na DSD II ispit izišlo rekordnih 42 učenika, od kojih je 32 učenika dobilo DSD diplomu na razini C1 prema ZEROJ-u, a 9 učenika je dobilo diplomu na razini B2/C1.

Od srca čestitamo svojim maturantima na ovom sjajnom uspjehu. Veselimo se skupa s njima.

Dr.sc. Irena Lasić i Nika Ana Novak, profesorice njemačkoga jezika i DSD nastave