Učenici V. gimnazije osvojili prvo mjesto na natjecanju DSD škola u Republici Hrvatskoj u izradi video-filmova na temu Svijet reklama (Werbewelten) na njemačkom jeziku!

Tijekom školske godine 2020./2021. odražavalo se natjecanje DSD škola u Republici Hrvatskoj u izradi video-filmova / fotostoryja / stripova na temu Svijet reklama.

U 3. a razredu svoje je video-filmove i jedan fotostory osmislilo 6 različitih skupina učenika u sklopu svoje nastave DSD-a (Deutsches Sprachdiplom). Među tih 6 skupina najuspješnija je skupina bila ona u kojoj su bili Fran Bartolić, Lucija Vukelić, Bruna Vlatković, Ana Leopold i Marija Božić, koji su sa svojim video-uratkom Akzeptiere das Schicksal! (Prihvati svoju sudbinu!) osvojili članove stručnog žirija, a time i prvo mjesto na ovom državnom natjecanju. Čestitke!

Mentorica im je bila dr. sc. Irena Lasić, prof.

Na sljedećem linku možete vidjeti njihov kratki video-film, kao i ostale nagrađene video-uratke.

https://www.pasch-net.de/de/wettbewerbe/9-wettbewerb-dsd-werbewelten.html