U posjetu 5 sveučilišnih gradova i 5 sveučilišta u Bavarskoj

Sedam učenika iz 3. a (Petra Kulišić, Marija Lara Pohižek, Alma Mušović, Mia Marek, Dina Filaković, Ana Dašić i Lovro Pielić) trenutno je (od 15.5. do 21.5.2022.) na proputovanju Bavarskom u svrhu posjeta 5 sveučilišnih gradova i 5 bavarskih sveučilišta. Na ovom je mini-studijskom putovanju trenutno ukupno 20 učenika koji pohađaju nastavu DSD-a u školama širom Republike Hrvatske. Učenicima je ovo putovanje ponuđeno u sklopu DSD nastave, nakon što su izrazili potencijalan interes za studij u Njemačkoj. Učenici u Bavarskoj iz prve ruke saznaju o životu i studiju u Njemačkoj, te usavršavaju svoje znanje njemačkoga jezika. Putovanje organizira i sufinancira ZfA – Zentralstelle für Auslandsschulwesen – njemačka Središnjica za obrazovanje u inozemstvu.