Terezia Lukić prošla u polufinale državne debate na njemačkom jeziku (Jugend debattiert) 2023.

Tri učenice 3. A razreda V. gimnazije, Terezia Lukić, Nina Padovan i Petra Jakupak, bile su pozvane od 2. – 5. 3.2023. na izlučno državno natjecanje u debati na njemačkom jeziku, koje se za 24 pozvana učenika Republike Hrvatske održalo u Zadru.

Terezia Lukić izborila je prolaz u polufinale državne debate s još 7 drugih učenika koji pohađaju DSD nastavu u Republici Hrvatskoj.

Na natjecanju je kao prošlogodišnja državna prvakinja u debati na njemačkom jeziku sudjelovala i naša maturantica, Ana Hluchý, koja je ove godina kao alumna preuzela ulogu suđenja novim naraštajima na debati.

Polufinale državne debate na njemačkom jeziku (za 8 najboljih) i finale (za 4 najboljih učenika) održat će se uskoro u Zagrebu.

Mentorica učenicama je profesorica Irena Lasić.

Čestitamo od srca!