Pub kviz na njemačkom za učenike koji pohađaju DSD nastavu

Pub kviz na njemačkom održao se 23.5.2023. u XVI. gimnaziji za učenike drugih razreda koji pohađaju nastavu DSD-a (nastave za stjecanje Njemačke jezične diplome na razini B2/C1) u organizaciji Goethe instituta u Zagrebu i ZfA (Njemačke središnjice za obrazovanje u inozemstvu). Naši dragi kolege, Yvonne Klietz i Florian Keidel, bili su voditelji pub kviza na kojem je sudjelovalo pedesetak učenika koji pohađaju DSD nastavu u II., V.  i XVI. gimnaziji.

Naši su se voditelji pobrinuli i za nagrade, pa su učenici svih triju škola osvojili i nagrade. Učenicima je bilo lijepo podružiti se s vršnjacima iz drugih škola, koji svoje vrijeme također ulažu u stjecanje dodatnog znanja njemačkoga jezika. S obzirom da je ovaj prvi pub kviz organiziran za učenike na njemačkom jeziku u Hrvatskoj bio toliko uspješan, nadamo se i budućim izdanjima.

Mentorica učenicima V. gimnazije bila je Irena Lasić, prof. njemačkoga jezika i DSD nastave.