Provjera posebnih znanja za upis u 1. razred PMG programa – 3. srpnja 2023. u 9 sati

Jedinstvenoj provjeri posebnih znanja iz matematike pristupaju svi kandidati koji su prijavili prirodoslovno-matematički smjer u jednoj od sljedećih gimnazija:

 • XV. gimnazija,
 • V. gimnazija,
 • X. gimnazija,
 • I. gimnazija,
 • III. gimnazija,
 • Gimnazija Lucijana Vranjanina.

Provjeri se pristupa u onoj Školi koju je kandidat u aplikaciji upisi.hr označio kao svoj prvi izbor.

Provjera posebnih znanja za kandidate koji su prijavili prirodoslovno-matematički program V. gimnazije kao svoj najviši izbor od prirodoslovno-matematikčkih programa navedenih gimnazija održat će se u prostoru V. gimnazije (Ulica Vjekoslava Klaića 1) 3. srpnja 2023. (ponedjeljak) s početkom u 9 sati.

Provjera će trajati 60 minuta te će se rješavati 22 zadatka. Na temelju provjere kandidat može ostvariti najviše 10 bodova.

Obratite pozornost na sljedeće upute:

 • kandidati trebaju doći ispred škole do 8:15;
 • ulazak u zgradu dopušten je samo kandidatima;
 • kandidati sa sobom trebaju imati identifikacijski dokument s fotografijom (osobna iskaznica, putovnica, ZET pokaz, školska iskaznica). Ako ništa od navedenog ne posjeduju, identifikaciju će izvršiti roditelj u pratnji;
 • za vrijeme pisanja ispita nije dopuštena upotreba džepnog računala niti tablica s formulama. Ispit se piše kemijskom olovkom koja piše plavom ili crnom bojom (kandidat donosi svoje olovke). Nije dozvoljena upotreba grafitne olovke. Dozvoljena je upotreba ravnala ili trokuta (kandidat donosi svoje ravnalo ili trokut);
 • učenici se prijavljuju na mail upisi@petagimnazija.hr (molimo da mail koristite isključivo za prijavu) najkasnije do 30.6.;
 • kandidati koji imaju direktan upis u V. gimnaziju nisu dužni pristupiti provjeri posebnih znanja;
 • uvid u rezultate je u utorak 4. srpnja 2023. u XV. gimnaziji (Jordanovac 8) od 9:00 do 12:00;
 • objava rezultata biti će najkasnije do 4. srpnja 2023. u 9 sati

Provjera posebnih znanja za upis u 1. razred prirodoslovno-matematičkih programa za kandidate s teškoćama u razvoju je 23. lipnja 2023. u 9 sati.

Jedinstvenoj provjeri posebnih znanja iz matematike pristupaju svi kandidati koji su prijavili prirodoslovno-matematički smjer u jednoj od sljedećih gimnazija: XV. gimnazija, V. gimnazija, X. gimnazija, I. gimnazija, III. gimnazija i Gimnazija Lucijana Vranjanina.

Provjera posebnih znanja za SVE kandidate održat će u prostoru XV. gimnazije (Jordanovac 8) 23. lipnja 2023. (petak) s početkom u 9 sati. Za vrijeme pisanja ispita nije dopuštena upotreba džepnog računala niti tablica s formulama. Ispit se piše kemijskom olovkom kojom se piše plavom ili crnom bojom. Nije dozvoljena upotreba grafitne olovke. Dozvoljena je upotreba ravnala ili trokuta. Provjera će trajati 60 minuta te će se rješavati 22 zadatka. Na temelju provjere kandidat može ostvariti najviše 10 bodova.  

Uvid u rezultate – isti dan u 13:00 sati.

Kandidati su dužni u prostor XV. gimnazije doći najmanje 30 minuta prije početka ispita. Sa sobom trebaju imati dokument sa slikom (osobna iskaznica, putovnica, ZET pokaz, školska iskaznica). Ako takav dokument ne posjeduju, roditelj je dužan identificirati kandidata. Za pristupanje provjeri nije potrebna dodatna prijava.