Provjera dodatnih znanja iz nastavnog predmeta matematika – podsjetnik

Jedinstvenoj provjeri posebnih znanja iz matematike pristupaju svi kandidati koji su prijavili PMG smjer u jednoj od sljedećih gimnazija: XV. gimnazija, V. gimnazija, X. gimnazija Ivan Supek, I. gimnazija, III. gimnazija i Gimnazija Lucijana Vranjanina.

Provjera se piše u školi koja je najvišem mjestu na ljestivici poretka u utorak, 2. srpnja 2024. u 9 sati. Za sudjelovanje na provjeri dobro je popuniti obrazac na sljedećoj poveznici: https://forms.office.com/e/PT6UFSDv3M, najkasnije do 1. srpnja 2024. do 12 sati. Prijava je potrebna iz organizacijskih razloga kako bismo znali koliko kandidata očekujemo.

Obratite pozornost na sljedeće upute:

  • kandidati trebaju doći ispred škole do 8:30;
  • kandidati sa sobom trebaju imati identifikacijski dokument s fotografijom (osobna iskaznica, putovnica, ZET pokaz, školska iskaznica). Ako ništa od navedenog ne posjeduju, identifikaciju će izvršiti roditelj u pratnji;
  • za vrijeme pisanja ispita nije dopuštena upotreba džepnog računala niti tablica s formulama. Ispit se piše kemijskom olovkom kojom se piše plavom ili crnom bojom (kandidat donosi svoje olovke). Nije dozvoljena upotreba grafitne olovke. Dozvoljena je upotreba ravnala ili trokuta (kandidat donosi svoje ravnalo ili trokut);
  • Provjera će trajati 60 minuta te će se rješavati 22 zadatka;
  • Na temelju provjere kandidat može ostvariti najviše 10 bodova.
  • Kandidati koji imaju direktan upis u V. gimnaziju nisu dužni pristupiti provjeri posebnih znanja iz matematike.
  • Termini objave privremenih rezultata objaviti će se na dan pisanja ispita.

Više informacija možete saznati pozivom na broj 01 4828 071 ili slanjem poruke na upisi@petagimnazija.hr.

Vidimo se i sretno!