Priprema učenika koji pohađaju DSD nastavu na razmjenu s našom partnerskom gimnazijom u njemačkom gradu Fuldi (savezna pokrajina Hessen)

Učenici koji u V. gimnaziji pohađaju fakultativnu nastavu njemačkoga jezika – DSD II – Deutsches Sprachdiplom II – te se tako spremaju za polaganje toga internacionalno priznatog ispita na razini B2/C1 prema ZEROJ-u u četvrtom razredu, tijekom svog 2. razreda srednje imaju mogućnost sudjelovati u razmjeni s našom partnerskom gimnazijom – Rabanus Maurus Schule – u Fuldi. Učenici 1.a razreda već s nestrpljenjem očekuju svoje njemačke partnere, koje će ugostiti sljedeće školske godine u Hrvatskoj od 30.09. – 07.10.2017., te im uzvratiti posjet u Fuldu od 17.-24. ožujka 2018. Mentorica dr.sc. Irena Lasić, profesorica njemačkoga jezika i fakultativne DSD nastave svoje učenike već polako priprema na tu razmjenu pomoću raznih interkulturalnih zadataka i radionica.