Poziv na Hackathon natjecanje

Hackathon je ubrzan i kreativan način rješavanja problema koji može, ali i ne mora uključivati programiranje. Glavni cilj hackathon za društvene promjene su osim programerskih rješenja poput aplikacije, i sve druge vrste društvenih rješenja koje možete ponuditi, kao npr. kampanje, radionice, konkretna usluga i sl. Na hackathonu sudjeluju timovi, od 3 do 5 članova po timu, koji imaju između 15 i 19 godina. Svaki tim u ograničenom vremenskom periodu treba riješiti zadani problem te po završetku hackathona prezentirati svoju ideju pred žirijem. Hackathoni su timska igra i rijetko kad pobjeđuje pojedinac – pobjeđuje dobar i kompaktan tim. Prva tri tima dobivaju vrijedne nagrade. Kako bi što bolje riješili zadani problem, svaki tim radi uz pomoć stručnih mentora, koji stoje na raspolaganju svom timu za vrijeme trajanja hackathona.

Više o natjecanju pogledajte na sljedećem linku.