Položili smo DSD II ispit!

Na V. gimnaziji je ove godine ukupno 29 učenika prošlo DSD ispit, tj. sve njegove sastavnice (slušanje, čitanje, pisanje i govorenje). Od tih 29 učenika, 17 učenika ispit je prošlo na najvišoj, C1 razini, a 12 učenika je ispit prošlo na mješovitoj B2/C1 razini.
Učenici su se osim na svojoj redovnoj nastavi DSD-a za ispit pripremali i na jezičnom kampu, koji se održao u Domu Crvenog križa u Novom Vinodolskom.
Dana 22.5.2024. veleposlanik SR Njemačke u Hrvatskoj, dr.sc. Christian Hellbach, svečano je uručio DSD II diplome DSD maturantima u hotelu Antunović uz prisutnost Stručne savjetnice Središnje agencije za školstvo u inozemstvu Saveznog ureda za vanjske poslove (ZfA), Ute Wullenbäcker, lektora ZfA za DSD nastavu u Hrvatskoj, te ravnatelja 13 škola iz Zagreba i okolice, pa tako i ravnatelja V. gimnazije, dr. sc. Tihomira Engelsfelda.