Peta ima županijske pobjednike iz kemije

U Prirodoslovnoj školi Vladimira Preloga održano je Županijsko natjecanje iz kemije učenika Grada Zagreba. Iz Pete gimnazije sudjelovalo je sedam učenika: 1. razred – Dita Krištafor (11. mjesto); 2. razred: Ivan Hegedić (1. mjesto), Franjo Krešimir Jalšovec (1. mjesto), Blaž Škrgatić (12. mjesto), Katarina Lončarević (26. mjesto) i Katarina Ćosić (32. mjesto); 4. razred Dino Ribić (19. mjesto). Ostali rezultati mogu se vidjeti na web stranicama organizatora (rezultati). Mentorice natjecateljima bile su profesorice Vesna Burušić, Zrinka Pongrac Štimac, Sanja Vorih i Marijana Žgela Putniković. Uz predmetne profesorice učenike su za natjecanje pripremali i naši bivši učenici, a sadašnji studenti PMF-a i FBF-a: Helena Križan, Ivor Vavra Plavšić, Tomo Žuti i Zrinko Jurić.
Svi učenici su jako dobro riješili svoje zadaće, a naročito dobro su riješili učenici drugih razreda od kojih su troje pozvani na Državno natjecanje iz kemije – Franjo Krešimir Jalšovec i Ivan Hegedić koji dijele 1. mjesto na županijskom natjecanju i Blaž Škrgatić. Naš kemijski trojac sudjelovat će na Državnom natjecanju iz kemije koje će se održati u Vinkovcima od 5. do 8. travnja. Želimo im puno sreće!