Ovogodišnje DSD diplome su stigle – slika govori više od tisuću riječi: Daj pet za Petu!

Ove školske godine (2019./2020.) DSD ispitu na razini B2/C1 pristupilo je 32 maturantica i maturanata iz V. gimnazije. Nakon završenog ocjenjivanja po održanom pisanom ispitu (slušanje i čitanje s razumijevanjem, te pisanje) i usmenom ispitu, naši učenici su i ove godine postigli izvrstan uspjeh – imamo 22 kandidata koji su sve četiri vještine svladali na razini C1, 8 kandidata koji su neke od četiri vještina svladali na B2, a neke na C1, te imamo 2 kandidata koji su svladali samo neke od četiri vještina na razini B2/C1.

Učenici su prošli tjedan dobili svoje zaslužene DSD diplome – nagradu za svoje redovito četverogodišnje pohađanje nastave DSD-a i uspješno položen ispit. Čestitamo im od srca te želimo da im DSD diplome pomognu pri budućem zaposlenju u Hrvatskoj ili studiju u inozemstvu.

Mentorice: dr. sc. Irena Lasić, prof. njemačkoga jezika i Nika Ana Novak, prof. njemačkoga jezika