Ove godine maturanti V. gimnazije dobili čak 35 Njemačkih jezičnih diploma na razini B2 / C1 (DSD II)!

Na V. gimnaziji je ove godine ukupno 40 učenika izašlo na pisani i usmeni dio DSD II ispita (razina B2/C1). 35 učenika prošlo je ispit, tj. sve njegove sastavnice (slušanje, čitanje, pisanje i govorenje). 20 učenika ispit je prošlo na najvišoj, C1 razini, a 15 učenika je ispit prošlo na B2/C1 razini. 5 učenika je dobilo djelomičnu DSD diplomu (s položenim sastavnicama ispita). Provedbu pisanih i usmenih DSD ispita na V. gimnaziji organizirale su profesorice Nika Ana Novak i Irena Lasić. Na usmenim ispitima u ispitnoj komisiji ove je godine bila i prof. Katharina Wolff iz Njemačke središnjice za obrazovanje u inozemstvu. Učenicima su 26.6.2023. svečano uručene DSD diplome uz prisutnost ravnatelja V. gimnazije, dr. sc. Tihomira Engelsfelda, lektora ZfA za DSD nastavu u Hrvatskoj, gospođe Tatjane Quisinsky, prof. i gospodina Floriana Keidela, prof., te profesorica DSD nastave u V. gimnaziji, Nike Ane Novak i Irene Lasić. Dodjelu DSD svjedodžbi učinila je još svečanijom naša maturantica i pijanistica Kristina Vartušek, koja nam je izvela skladbu F. Chopina Andante spianato.