Obavijest o zabrani i odgodi provođenja maturalnih putovanja

Školski odbor V. gimnazije, nakon prikupljenih mišljenja razrednika i roditelja učenika V. gimnazije, očitovanja putničkih agencija s kojima je planirana suradnja te na temelju preporuka i uputa Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo u svezi s mogućnošću izvođenja izvanučioničke nastave vezano uz pandemiju COVID-19 donesenih 21. kolovoza 2020. godine, donosi odluku o zabrani provođenja maturalnih putovanja planiranih 30. i 31. kolovoza 2020. u trajanju od 7 dana a na području Republike Hrvatske.

Nakon temeljite procjene stupnja opasnosti i preporuka Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo, a u cilju očuvanja zdravlja i sigurnosti učenika i učitelja uzimajući u obzir aktualnu epidemiološku situaciju, Školski odbor preporučuje do daljnjega odgoditi provođenje izvanučioničke nastave, odnosno do poboljšanja epidemiološke situacije.