Natjecanje u debati na njemačkom jeziku – Jugend debattiert Kroatien

U polufinalu državne debate na njemačkom jeziku pod nazivom Jugend debattiert, koja se iz epidemioloških razloga održala 15.6.2020. na daljinu (putem Zoom-a), sudjelovale su i dvije učenice iz V. gimnazije, Lea Ceković i Sabina Mušović (3. a). Mentorica im je bila dr. sc. Irena Lasić, prof. njemačkoga jezika. Tema debate bila je vrlo aktualna: Treba li broj predmeta u općim gimnazijama u Hrvatskoj smanjiti na 4 obvezna i 4 izborna predmeta?

U polufinalu se okupilo 12 učenika iz cijele Hrvatske, koji dodatno uče njemački u sklopu svoje DSD nastave. Ovo je još jedan dokaz, zašto je dobro učiti i znati njemački.

Na slici je 12 učenika natjecatelja, njihovi mentori, te šestero sudaca u debati, kao i organizatori debate Jugend debattiert, gospodin Ulrich Dronske u ime ZfA, te gospođa Yvonne Klietz u ime Goethe Instituta. Čestitamo učenicima i mentorima!