Odlične vijesti s ovogodišnjega LiDraNa!
I ove su godine naši učenici pokazali svoj glumački talent i spisateljske vještine. Sa svojim su mentoricama sudjelovali na općinskoj i županijskoj razini u svim trima kategorijama – literarnom, novinarskom i dramskom izričaju.
Moramo istaknuti novinarski rad Plaćena ozljeda Nike Kobasić, 1. razred (mentorica Sara Štivčević Bajramović), i literarni rad Umjetnik Liama Kovačića, 2. razred (mentorica Zorica Jurčević), koji su predloženi za državnu smotru!
Osim njih, na županijsku razinu smotre LiDraNo plasirali su se i sljedeći učenici:
– u kategoriji novinarskih radova Marta Galović, 1. razred, s intervjuom Ovakva izložba događa se jednom u sto godina, Magdalena Jerić, 1. razred, s intervjuom Važno mi je da i u životu i u književnosti budem protagonist (objema učenicama mentorica Katarina Dinješ), Rita Maruščak, 3. razred, s prikazom Jesmo li svi živi zakopani? (mentorica Zorica Jurčević) te Gabi Pavlović i Rafael Fabijanić, 3. razred, s novinarskom radijskom emisijom Književnost nam, boginjo, pjevaj (mentorica Marina Dragović Gabrić).
Također, ove se godine velik broj učenika plasirao na općinsku razinu smotre LiDraNo. U kategoriji literarnih i novinarskih radova to su, osim gore navedenih, bili: Lena Petković s radom Autentična kava (mentorica Sara Štivčević Bajramović), Lorena Ivanković s radom Teret onih kojih nema (mentor Ivan Šimunić), Gabi Pavlović s osvrtom Melodije jednoga osjećajnog junaka (mentorica Marina Dragović Gabrić). U kategoriji dramsko-scenskih nastupa to su bili Lara Lojpur (mentorica Nikolina Vrkić Dilberović), Anja Filko (mentorica Katarina Dinješ) te Ante Španović (mentorica Sara Štivčević Bajramović).
Čestitamo našim dragim učenicima i njihovim mentoricama i želimo im puno uspjeha u nastavku smotre LiDraNo!
Fotografijama prenosimo djeliće doživljaja naših priča s LiDraNa.