Magdalena Ljubić, Terezia Lukić i Petra Jakupak, učenice 2. a razreda V. gimnazije, dobile su ljetne stipendije za učenje njemačkoga jezika u Njemačkoj!

Za ljeto 2022. godine Njemačka središnjica za obrazovanje u inozemstvu (ZfA) je za hrvatske učenike koji pohađaju DSD nastavu predvidjela 5 četverotjednih stipendija za učenje njemačkoga jezika u Njemačkoj, tzv. Preisträgerprogramm, te 12 trotjednih stipendija za učenje njemačkoga jezika u Njemačkoj (hospitiranje u školi, učenje njemačkoga jezika, te turistički obilazak Njemačke), tzv. Deutschland PLUS stipendije. Tri učenice 2. a razreda V. gimnazije dobile su ove vrlo vrijedne stipendije zbog svog uspjeha, rada i zalaganja na nastavi njemačkoga jezika i DSD-a. Magdalena Ljubić (2. a) nagrađena je stipendijom u trajanju od 4 tjedna, a učenice Terezia Lukić i Petra Jakupak (2. a) nagrađene su stipendijom u trajanju od 3 tjedna. Vjerujemo da će ove stipendije učenice lijepo iskoristiti. Slike govore više od 1000 riječi.
Mentorica učenicama je profesorica Irena Lasić.