Jugend debattiert – Školsko natjecanje iz debate na njemačkom jeziku

Šestero učenika koji pohađaju DSD nastavu (nastavu za stjecanje Njemačke jezične diplome na razini B2 / C1 prema ZEROJ-u) sudjelovalo je jučer, 31.1.2024., na školskoj razini natjecanja iz debate na njemačkom jeziku Jugend debattiert. Učenici su debatirali na temu: Treba li u V. gimnaziji zabraniti upotrebu mobilnih telefona?. Školsku debatu je pomogla suditi prošlogodišnja školska prvakinja u debati na njemačkom jeziku, maturantica V. gimnazije, Terezija Lukić iz 4. a.
Ovogodišnjih najboljih dvoje učenika, Sara Timer iz 3. a i Zvonimir Stjepan Jalšovec iz 2. a zastupat će V. gimnaziju na regionalnom natjecanju iz debate na njemačkom jeziku, koje će se održati od 8. do 10. ožujka 2024. u Domu Crvenog križa na Sljemenu. Čestitamo debatantima pobjednicima i želimo im puno uspjeha u sljedećem krugu natjecanja!
Mentorica učenicima u debati na njemačkom jeziku je Irena Lasić, prof.