Izložba Imaginary u Zagrebu!

IMAGINARY (https://imaginary.org/) je popularizacijski projekt znamenitog njemačkog matematičkog znanstvenog instituta Mathematisches Forschungsinstitut Oberwolfach.
Radi se o platformi za javno dostupnu, interaktivnu matematiku. Raznoliki sadržaji IMAGINARY-ja podijeljeni su u četiri osnovne vrste: slike, software, filmovi i fizički objekti. Glavna je karakteristika ovog projekta njegov open source karakter: svi sadržaji se mogu, uz navođenje izvora i konkretnog autora koristiti za lokalne matematičke izložbe. Također, svatko može doprinijeti sadržajima te tako IMAGINARY konstantno raste.
IMAGINARY je kreiran 2008. godine i odonda su fizičke IMAGINARY izložbe održane u više od 140 gradova širom svijeta. U razdoblju od 1. do 15. prosinca 2016. po prvi put održava se IMAGINARY izložba i u Zagrebu.
Mjesto održavanja je prvi kat zgrade PMF-Matematičkog odsjeka, Bijenička 30. Izložba je otvorena radnim danom od 10 do 16 sati.