Ivan Lučić i Franka Lang – pobjednici na Nacionalnoj olimpijadi u poznavanju njemačkoga jezika!

Učenica Franka Lang i učenik Ivan Lučić (iz 2. a), oboje kao prvoplasirani učenici na Županijskom natjecanju iz njemačkoga jezika (održanom 19.2.2020. u Gimnaziji Lucijana Vranjanina u Zagrebu) ostvarili su poziv na Državno natjecanje iz njemačkoga jezika, koje se trebalo održati od 30.3.-1.4.2020. u Zadru. Kako je AZOO zbog epidemioloških mjera otkazala sva natjecanja, pa tako i Državno natjecanje iz njemačkoga jezika, Goethe Institut je na sebe preuzeo provedbu Nacionalne olimpijade u poznavanju njemačkoga jezika, te su učenici koji su trebali sudjelovati na Državnom natjecanju dobili poziv da 8. i 9. lipnja 2020. sudjeluju u polufinalu i finalu Nacionalne olimpijade. Od srca im čestitamo na prekrasnom uspjehu. Naime, Ivan Lučić je prvoplasirani a Franka Lang drugoplasirana na Nacionalnoj olimpijadi u poznavanju njemačkoga jezika među učenicima u kategoriji 2. razred SŠ. Mentorica im je bila dr. sc. Irena Lasić, prof. njemačkoga jezika.