Hrvoje Kožić srebrni na Međunarodnoj filozofskoj olimpijadi

Hrvoje Kožić, učenik V. gimnazije iz Zagreba osvojio je srebrenu medalju na 25. Međunarodnoj filozofskoj olimpijadi koja se održala u Rotterdamu od 25. do 28. svibnja.

Mentorica mu je bila Ivana Školnik, izvijestio je u ponedjeljak, voditelj hrvatske delegacije Bruno Ćurko.

Na Olimpijadi je sudjelovalo 95 natjecatelja iz 45 zemalja svijeta. Međunarodni žiri, predstavnici UNESCO-a i FISP-a (Fédération Internationale des Sociétés de Philosophie), ove godine ‘podijelili’ su tri zlatne, pet srebrenih i pet brončanih medalja.

Hrvoje je ponovio prošlogodišnji uspjeh Hane Samaržije iz Rijeke i tako na još godinu dana ostavio Hrvatsku na srebrenom tronu Filozofske olimpijade.

Uz Hrvoja na Olimpijadi je sudjelovao i Matija Ilišinović (mentorica Marina Kasa) iz Gimnazije Sisak i voditelj hrvatske delegacije Bruno Ćurko, koji je istaknuo da se ovim srebrom Hrvatska polagano približava najuspješnijim delegacijama na Međunarodnoj filozofskoj olimpijadi u broju osvojenih medalja.