Hacknite.hr – natjecanje

https://www.cert.hr/hacknitenovosti

17. i 18. listopada u organizaciji Hrvatske akademske i istraživačke mreže – CARNET i odjela za Nacionalni CERT – CERT.hr u suradnji s Fakultetom za elektrotehniku i računarstvo – FER održano je natjecanje Hacknite.hr u obliku CTF-a (Capture the Flag) namijenjeno srednjoškolskim timovima. Cilj natjecanja je proširiti svijest o važnosti primjene sigurnosnih mjera te izbjegavanju i ispravljanju mogućih sigurnosnih propusta u programskom kôdu, postavkama ili nekoj drugoj komponenti računalnog sustava.
U natjecanju je sudjelovalo 31 srednjoškolski tim iz 16 gradova i 23 srednje škole. Učenici naše škole sudjelovali su u natjecanju okupljeni u tim pod nazivom „Specijalci“ iz razreda 3F: Jakov Schramadei, Ivan Augustinov, Renato Mutavdžić, Jakov Malić i Jakov Glamuzina te su osvojili 6. mjesto.
Učenike je na natjecanju pratila prof. Saida Deljac.