Dvije stipendije Savezne Republike Njemačke za učenike V. gimnazije

Magdalena Ljubić, naša učenica 4. a (DSD) razreda, zbog svog je iznimnog znanja njemačkog jezika te svojih ostalih školskih postignuća od DAAD-a (Deutscher Akademischer Austauschdienst – Njemačka služba za razmjenu studenata) dobila vrlo vrijednu DAAD stipendiju za dodiplomski studij digitalne lingvistike, koju planira studirati u Heidelbergu. Čestitke Magdaleni i sretno na studiju u Njemačkoj!

Za ljeto 2024. godine je Središnja agencija za školstvo u inozemstvu Saveznog ureda za vanjske poslove (ZfA) za hrvatske učenika predvidjela 12 trotjednih stipendija za učenje njemačkoga jezika u Njemačkoj (hospitiranje u školi, učenje njemačkoga jezika, te turistički obilazak Njemačke), tzv. Deutschland PLUS stipendija. Učenica Antea Puljak iz 2. a razreda V. gimnazije dobila je ovu vrlo vrijednu stipendiju zbog svog uspjeha, rada i zalaganja na nastavi njemačkoga jezika i DSD-a te koncem ljeta putuje u Leipzig i Berlin. Anteina mentorica je profesorica Irena Lasić. Čestitke Antei i sretno na jezičnom usavršavanju u Njemačkoj.