Drugi dio učeničke razmjene s gimnazijom Rabanus-Maurus-Schule iz Fulde

Od ove školske godine, nakon dvije godine stanke uslijed pandemije, nastavljen je projekt učeničke razmjene s gimnazijom Rabanus-Maurus-Schule (ili Domgymnasium) iz Fulde, pokrajina Hessen, s kojom učeničke razmjene održavamo još od 2014 godine. Učenička razmjena se, kao i uvijek do sada, održala u dva dijela. Prvi dio učeničke razmjene održao se u Njemačkoj od 16. – 23.9.2023., a drugi dio učeničke razmjene održao se u Hrvatskoj od 14. – 21.3.2024. U razmjeni je sudjelovalo 27 učenika iz V. gimnazije te 21 učenik iz gimnazije Rabanus-Maurus-Schule iz Fulde.
Drugi dio razmjene u sklopu DSD programa započeo je 14. ožujka 2024. kada su nam na uzvratni posjet u Zagreb došli naši Nijemci iz Fulde. Najprije smo ih proveli kroz Zagreb gdje je svatko od učenika predstavio jednu znamenitost te smo posjetili Muzej čokolade. Prisustvovali su nastavi engleskog i biologije, a prof. Pongrac Štimac, prof. Vučemilović Vrhovec i prof. Krpanec prilagodile su svoju nastavu kako bi i Nijemci mogli sudjelovati. Osim što smo svoje goste proveli Zagrebom, zaputili smo se i prema Zadru. Na putu do Zadra pokazali smo im Smiljan u kojem je rođen naš najpoznatiji znanstvenik, Nikola Tesla, a nakon toga imali smo obilazak stare jezgre Zadra. Osim centara gradova (Zagreba i Zadra) pokazali smo im koliko lijepu prirodu imamo odvevši svoje goste u NP Krka. Osim dobrog druženja s Nijemcima usavršili smo njemački jezik i tako završili razmjenu koja ostaje divna uspomena.
Tekst o drugom dijelu razmjene napisala je učenica Iva Gračanin iz 3. a.