BookBate – uspjeh naših debatanata

U dječjoj knjižnici „M2“ održana je debata u sklopu projekta BookBate kojemu je cilj potaknuti čitanje među mladima, osvijestiti i prihvaćati mišljenja koja su u raskoraku s osobnim te vježbati sposobnosti artikulacije i iznošenje vlastitih misli. Na debati se okupljaju mladi iz zagrebačkih škola i debatiraju na određenu temu, a naša je škola debatirala 26. veljače u timu sa XVI. gimnazijom i Hotelijersko-turističkom školom. Učenici su debatirali na teme iz teksta Cocolino abnormal Denisa Peričića i u debati su pobijedili tim učenika iz XV. gimnazije, Prirodoslovne škole Vladimira Preloga i Škole primijenjenih umjetnosti i dizajna. U našem debatantskom timu sudjelovali su učenici 2. a razreda – Antea Puljak, Petra Vicković i Karlo Subašić. Također, Karlo je proglašen jednim od tri najbolja debatanta susreta. Osim nagrade, čestitke su primili i od prof. Smiljane Karlušić Kožar i prof. Jelene Kasabašić Kušić koje su organizirale njihovo sudjelovanje u projektu BookBate.