Augustin Pintarić (3. g) treći u finalu Državnog natjecanja iz debate na njemačkom jeziku (Jugend debattiert)!

Finale Državne debate na njemačkom jeziku Jugend debattiert in Mittel-, Ost- und Südosteuropa, na kojem je između 4 finalista sudjelovao i učenik V. gimnazije, Augustin Pintarić (3. g), održalo se 5.5.2021. na daljinu. Učenici su u finalu debatirali na temu:

Treba li cjepivo protiv korone postati obvezno u trenutku kada to postane moguće?

Augustin je izborio treće mjesto na finalu Državne debate na njemačkom jeziku Jugend debattiert. Od srca čestitamo Augustinu na ovom uspjehu.

Augustinove mentorice bile su: dr. sc. Irena Lasić, prof. i Nika Ana Novak, prof.

U sklopu finala održao se i intervju s dr.sc. Irena Lasić o poučavanju debate Jugend debattiert u sklopu kurikuluma nastave DSD-a na V. gimnaziji. Cijelu debatu kao i intervju možete pogledati na sljedećoj poveznici: https://www.jugend-debattiert.eu/kroatien?fbclid=IwAR3dDK9lDgLBU3rfsYuy1pcrZLyyetSqudWS9Z0uoXzeIYl-HdpsQRU07TM