Brza pretraga

Sportski turnir Pete

22. lipnja 2026.

Uz naš novoproglašeni Dan Škole, sporta i zajedništva, u srijedu, 22.04.2026., održan je tradicionalni sportski turnir Pete. Bilo je uzbudljivo već danima prije, pri prijavljivanju razrednih ekipa. Birale su se
boje majica za utakmice, razvijala strategija, kombinirale udarne postave…

Turnir je otvorio ravnatelj Tihomir Engelsfeld i poželio učenicima vedar i radostan dan u Školi te fair borbu na terenu.

Na odbojkaškom turniru sudjelovalo je trinaest ekipa, a najbolji su bili učenici 4.D razreda. Iza njih su se plasirali učenici iz 1.C, a učenici 2.E razreda, zauzeli su treće mjesto. Ekipe su bile mješovite, a
najboljim igračem proglašen je Juro Ćužić iz pobjedničke ekipe.

Na košarkaškom turniru sudjelovalo je četrnaest ekipa. Paralelne utakmice igrale su se na dva koša, sve do uzbudljive završnice kad je sva pažnja bila usmjerena na one najbolje… U konačnici, turnir je
osvojio 2.C razred. Iza njih su bili učenici 3.C razreda te 4.C. Ima nešto u tim „C“ razredima… Najbolji strijelac bio je iz ekipe prvaka, Andro Pikić, a najbolji igrač, Matija Rodik, iz drugoplasirane ekipe.

Kao i svake godine, najviše pozornosti privlačio je nogometni turnir. Čak dvadeset tri ekipe sanjale su o prestižnome prvom mjestu! Prva utakmica počela je već u 09:20. Naš „Srednjoškolac“ prepun igrača, lopte frcaju na sve strane, navijači glasni, „naoružani“ transparentima i mobitelima, ne bi li zabilježili one posebne trenutke… Bilo je znoja, ogrebotina, žustroga trka, žala za propuštenim šansama… A bilo je i atraktivnih pogodaka, nevjerojatnih obrana vratara, preokreta u zadnji čas, izjednačenih rezultata kad su se izvodili penali… Prva razina natjecanja završila je oko 13:00 sati i bio
je to kraj za polovicu ekipa.

U nastavku sportskoga dana, revijalnu utakmicu odigrali su naši rukometaši protiv ženske rukometne ekipe, viceprvakinja Grada i četvrtoplasiranih na Državnom natjecanju školskih sportskih društava Republike Hrvatske, koje se održalo u ožujku u Poreču. Iako su mladići pobijedili („tijesnih“ 16:15), djevojke su pokazale zašto su u državnom vrhu! Nakon utakmice, rukometašicama je prof. Sanja Kosović, voditeljica rukometnih ekipa Škole i Školskoga sportskog društva Peta, uručila Priznanja za uspjeh na državnoj završnici, što su prisutni učenici i profesori nagradili gromoglasnim pljeskom!

Nastavak nogometnog turnira donio je utakmice druge i treće razine natjecanja, što je rezultiralo izdvajanjem najboljih četiriju ekipa – 2.B, 3.D, 2.E i 4.A. Završnica Turnira planirana je i realizirana uz Dan otvorenih vrata Škole, u četvrtak, 14.05.2026. Pauza do konačne raspodjele medalja dodatno je podgrijavala atmosferu Turnira. Ponovno uzbuđenje, ponovno navijanja razrednih kolega, opet mješavina veselja i razočaranja tijekom napetih utakmica polufinala te utakmica za treće i prvo mjesto. Na kraju, na trećem mjestu se smjestila ekipa 2.E razreda, na drugome mjestu bili su učenici 4.A razreda, a prvaci su bili nogometaši 3.D razreda. Iz pobjedničke ekipe bio je i najbolji strijelac Turnira, Vito Rakić. Najvišem plasmanu svoje ekipe pridonio je i najbolji vratar Turnira, Jure Kozina. Najbolji igrač Turnira bio je David Ferenčina iz 4.A, ekipe maturanata koja se tako nezaboravno oprostila od međurazrednih školskih natjecanja…

I ove godine dodijeljeni su pehari prvacima u sva tri sporta. Medaljama odgovarajuće kovine ovjenčale su se ekipe od prvoga do trećeg mjesta, a posebne medalje dobili su istaknuti pojedinci. Profilirali su se i izrazito „sportski“ razredi – 2.E, brončani nogometaši i odbojkaši te više razreda koji su nastupili u sva tri sporta – 1.C, 2.A, 2.C, 3.C, 3.F i 4.A. Družili smo se na našem igralištu, pod
budnom paskom izdržljivih profesora tjelesne i zdravstvene kulture, Žarka Bratonje, Sanje Kosović i Mladena Juričića. Za saniranje ozljeda s terena bile su zadužene dežurne ekipe prve pomoći. Dobroj atmosferi pridonijela je i glazba s razglasne točke. Ne smijemo zaboraviti ni brojne zapisničare i mjeritelje vremena, koji su pridonijeli regularnosti Turnira, čijem se novom izdanju dogodine već veselimo!

Poveži se s nama

Prati nas na #vgimnazija na Instagramu i Facebooku