UČENIČKA RAZMJENA: ZAGREB-VALENCE 10.-16. listopada 2017.

V.gimnazija iz Zagreba već godinama inicira i sudjeluje u mnogim međunarodnim projektima ponajviše zahvaljujući obrazovnim uspjesima i entuzijazmu svojih učenika i nastavnika kao i podršci roditelja i lokalne zajednice. Spomenimo samo neke projekte: IPAQ Peta (IPA projekt sa školama iz Knina, Metkovića i Vukovara te zagrebačkim PMF-om), Erasmus+ sa Republikom Slovenijom, Erasmus+ sa talijanskim, norveškim i nizozemskim školama i institucijama te RGN fakultetom, Erasmus+ sa talijanskim i ciparskim školama te Institutom Plavi svijet.

V. gimnazija pokrenula je i razmjenu učenika s francuskom školom Lycée Camille Vernet iz Valence-a, pokrajina Drôme, regija Rôhne-Alpes. Upravo traje treći ciklus razmjene i uzvratni posjet Zagrebu, od 10. do 16. listopada 2017. Tako su nam jučer u našu školu i grad stigla 24 učenika s profesorima Frederic Darnaudom i Claude Rollinom. Ovom razmjenom želimo osnažiti interes naših učenika za fakultativnu nastavu francuskog jezika koja se već godinama organizira u V. gimnaziji. Želimo potaknuti naše učenike i njihove francuske partnere, cijele obitelji i nastavnike na razmjenu kultura, znanja i običaja te stvaranje trajnih prijateljstava čime će promicati svoje zemlje i njegovati općeljudske vrijednosti. Tijekom boravka u Hrvatskoj gostima je pripremljen bogat program.