Borna Branimir Vuković u društvu nobelovaca

Šestero učenika, među kojima je i učenik 3G razreda Borna Branimir Vuković, a koji su napravili najbolja istraživanja iz područja biologije, genetike ili kemije dobilo je prestižnu nagradu za buduće znanstvenike koju od ove godine dodjeljuje Međunarodno društvo primijenjenih bioloških znanosti (ISABS).

Osim toga dobitnici su nagrađeni i sudjelovanjem na ISABS-ovoj konferenciji na kojoj sudjeluje više od 550 sudionika, među kojima su i tri laureata Nobelove nagrade. Nagrade “High school student Future Scientist Award” učenicima će biti dodijeljene baš da bi se mlade potaknulo na bavljenje znanošću te kako bi se otkrile znanstvene nade koje će u budućnosti možda postati novi hrvatski nobelovci.

Više možete pročitati na sljedećem linku.